KLAUZULA INFORMACYJNA

Dni Otwarte Online w XII LO

KLIK W DWUNASTKĘ

Wirtualna promocja XII LO ruszyła pełną parą. Strona szkoły, Facebook, Instagram , YouTube prezentują  nie tylko szczegóły oferty edukacyjnej 2021/22, ale także filmy o poszczególnych klasach, wypowiedzi uczniów, warsztaty matematyczne, wykłady o języku polskim, wizerunek Dwunastki i wiele innych.

W czwartek, 22 kwietnia br., odbyły się na platformie MS Teams DRZWI OTWARTE. Wszyscy zainteresowani spotkali się najpierw w pokoju ogólnym, gdzie obejrzeli i wysłuchali wystąpienia Pani Dyrektor Doroty Basny, której słowa potwierdziły matematyczne ukierunkowanie Liceum, efektywność i sukcesy młodzieży  nie tylko w konkursach przedmiotowych, ale również w wysokich osiągnięciach z egzaminów maturalnych na przestrzeni lat. Następnie, przybyli ósmoklasiści, rodzice, opiekunowie zapoznali się z ustalonymi etapami rekrutacji, obowiązkami kandydatów i istotnymi dla sprawnego przebiegu naboru terminami składania dokumentów. Na koniec, wychowawcy przyszłych pierwszoklasistów omówili poszczególne profile klas z uwzględnieniem specyfiki nauczania przedmiotów kierunkowych oraz szerokiego wyboru, poza angielskim, który pozostaje wiodącym, w zakresie drugiego języka obcego nowożytnego, którego kandydat może uczyć się od podstaw albo kontynuować. Po zaprezentowaniu planowanych w roku szk. 2021/22 oddziałów, zebrani mogli zadawać wychowawcom pytania, odnośnie proponowanej przez Dwunastkę oferty edukacyjnej i nie tylko. Potem, nastąpił wirtualny spacer po pokojach przedmiotowych, w których dyżurujący nauczyciele, często w towarzystwie wybranych uczniów XII LO, rozmawiali z gośćmi, poszerzając ich wiedzę dotyczącą dziedzin naukowych związanych z dyscyplinami matematyczno-przyrodniczymi oraz humanistycznymi, odpowiadając na pytania o szkole i procesie dydaktyczno-wychowawczym.

XII Liceum Ogólnokształcące w rankingu łódzkich szkół ma ugruntowaną wysoką pozycję. Skuteczność nauczania, dostosowanie oferty do wymogów współczesnego rynku pracy czyni szkołę interesującą dla wielu absolwentów placówek kształcenia podstawowego.

SZANOWNY ÓSMOKLASISTO, nie zdążyłeś się z nami spotkać ? Nic straconego ! Dołącz do nas  na TEAMSACH 28 maja 2021 roku (16:30-18:00).

POMOŻEMY CI DOKONAĆ WŁAŚCIWEGO WYBORU!

ZAPRASZA Społeczność XII LO