V Turniej Gry w Bule 2018 r.

Trzynastego w piątek w Sukcesji odbył się V Turniej Gry w Bule o Puchar Dyrektora XII LO. Organizatorem jak zawsze była prof. Barbara Kownacka-Maciaszek wspierana przez olbrzymią grupę uczniów XII LO. Turniej wygrało 29 Gimnazjum!
Wszystko zaczęło się na szkolnym boisku. Później impreza zaczęła rosnąć i przenieśliśmy się do ośrodka AZS, ale jak już zaczniemy coś rozkręcać to poszło i po chwili już tam także było nam zbyt ciasno, więc trafiliśmy do Sukcesji. Mamy tu miejsce, aby grać, tańczyć, bawić się i śpiewać, mamy kulinarne wypieki i fantazyjne stoiska ze wszystkim, mamy miejsce na każdy nasz pomysł i wiele pomysłów tam realizujemy, a świat wokoło zaczyna się coraz szybciej kręcić i trudno nad nim zapanować, ale właściwie po co, niech leci… ziuuu…
Turniej to nie tylko zabawa, to organizacja, logistyka, poszukiwanie sponsorów, przecieranie szlaków w instytucjach, kręcenie filmów, pisanie listów, umów, regulaminów, oprawa muzyczna i komputerowa, światło, dźwięk, koordynacja, wkład własny i pieniądze, tu ZAiKS, tam konsulat. Tyle przedziwnych talentów przy tym odkryliśmy wśród naszych uczniów, tyle niespodzianek, a są tacy, którzy twierdzą, że w dwunastce to tylko matematyczne zombi można znaleźć, no może my i zombi, ale z rozmachem i fantazją!
Tylko przez moment, gdy rozpędzony świat się na chwilę zatrzyma po zakończonej imprezie - czasami odczuwamy pewien niedosyt. Panie kuratorze, pani prezydent, radni, urzędnicy i działacze oświatowi, halo, gdzie wy jesteście? Bo my tutaj jesteśmy! Może przydałoby się wypowiedzieć kilka słów uznania i zachęty? Bo to wygląda tak jakby dla nas przeznaczono tylko ograniczone pole aktywności wciśnięte pomiędzy sztandar, klaskanie w dłonie, wysłuchiwanie przemówień, szybki śpiew, ładny wierszyk, białą koszulę oraz komendę „wstań i odejdź”. A gdy wyjdziemy poza ten obszar, gdy naszej aktywności nie da się tak łatwo zaszufladkować, to tak jak tu w Sukcesji, to nas dla was nie ma … chlip….
No dobra, koniec z mazgajstwem, nie ma na to czasu, czas się brać do roboty – przecież już za rok trzeba rozkręcić kolejny Turniej o Puchar Dyrektora XII LO i musi być jeszcze większy i wspanialszy niż teraz!